Pierwsza pościel do łóżeczka – wypełnienia i pokrycia

pościel z misiem

Niemowlę kończące pierwszy rok życia powinno już bezpiecznie i spokojnie spać pod własną pościelą. Młodszym dzieciom zaleca się rożki, śpiworki, lub cienkie kocyki. Kiedy maluch jest na tyle spokojny, że nie zarzuca sobie na główkę kołderki, czas pomyśleć nad wyborem pierwszej prawdziwej pościeli.

Wełna, pierze i puch, sztuczne włókna – wszystkimi tymi materiałami może być wypełniona pościel do łóżeczka dziecięcego. Trzy pierwsze mają potencjał alergiczny, dlatego odradza się je wrażliwym dzieciom. Wełna i puch posiadają za to świetne właściwości termoizolacyjne (chłodzą w lecie i grzeją w zimie), a wełna dodatkowo przeciwdziała namnażaniu się roztoczy. Sztuczne włókna, szczególnie te termicznie skręcane i antyalergiczne mogą równie dobrze spełniać zadanie grzania i chłodzenia dziecka. Niskiej jakości włókna będą powodowały pocenie się malucha.

Równie ważne, co wypełnienie jest pokrycie pościeli dziecka. Jeśli nie zamierzamy oblekać jej w dodatkowe poszewki to najlepiej, żeby poszycie było wykonane z miękkiego, naturalnego materiału. Najlepiej sprawdzi się tutaj bawełna, lub jej ewentualne mieszanki – jest bezpieczna dla dziecka i łatwa do czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *